Strażnik śniegu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Strażnik śniegu

Nazywają go strażnikiem śniegu. Od ponad czterdziestu lat nie zajmuje się niczym innym, więc chyba sam nadałby sobie taki przydomek. Billy Barr to przykład człowieka, który wierzy w to, co robi. Długo musiał czekać, zanim jego działania komuś się przydały, ale było warto. To właśnie on przyniósł cenne dowody na to, że zmiany klimatyczne postępują.

pin

Billy kilkadziesiąt lat temu zamieszkał w jednym z najzimniejszych regionów USA, w stanie Colorado. Od momentu, gdy osiadł w domku na odludziu, codziennie, dla zabicia czasu, zbiera informacje odnośnie opadów śniegu. Efekt? Meteorolodzy i naukowcy noszą go teraz na rękach, bo właśnie jego zapiski, niezwykle skrupulatne, dokumentują zmiany klimatyczne, postępujące w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

Człowiek żyjący samotnie na odludziu. Mógłby stać się jedynie dziwakiem i człowiekiem „śniegu”, ale stał się kimś fascynującym i bardzo potrzebnym. Widać nie trzeba żyć wśród ludzi, aby zrobić coś pożytecznego dla ludzkości… Poznajcie go w krótkim materiale filmowym!

Strażnik śniegu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com