Starczy dla wszystkich Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Starczy dla wszystkich

Na świecie marnują się tony żywności. Sami robimy to na co dzień, po prostu wyrzucając jedzenie. Problem dotyka wszystkich krajów świata, w tym również Indii. Tam w trakcie wesel i przyjęć wyrzuca się rekordowe ilości jedzenia. W 2014 roku Padmanaban Gopalan postanowił zrobić z tym porządek.

No Food Waste to fundacja non profit, która zajmuje się przyjmowaniem jedzenia z wielkich imprez, przekazując je potrzebującym. Nie mówimy tu o odpadkach, ale tym, czego goście po prostu nie są w stanie zjeść, bo stoły dosłownie uginają się od tradycyjnych potraw.

Lokalna inicjatywa w mieście Coimbatore, rozprzestrzeniła się do ponad 10 miejsc w całym kraju. Do tej poty wolontariusze wydali 285 000 talerzy żywności, a to dopiero początek!

Aby zamówić transport nadwyżki żywności, wystarczy zadzwonić. Tak niewiele trzeba, by pomóc innym, ratując żywność, z którą nic nie da się zrobić.

Podobne pomysły, o których niedawno pisaliśmy [przeczytaj o australijskim projekcie] przywracają wiarę w to, że ludzie czasami myślą. I wymyślają naprawdę świetne inicjatywy!

Starczy dla wszystkich Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com