Starbucks w zabytkowym Kioto Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Starbucks w zabytkowym Kioto

Miłość do kawy już dawno zawitała do kraju słynącego z miłości do herbaty. Tym razem jednak znana sieciówka Starbucks zrobiła naprawdę wielki krok, otwierając swoją kawiarnię zabytkowej dzielnicy Kioto!

W ostatni weekend czerwca, gdy otwarto nowego Starbucksa, po kawę trzeba było stać w ogromnej kolejce, bo chyba nie ma drugiego takiego miejsca na świecie. A przynajmniej nie pod tak znanym szyldem. Miejsce zostało nazwane Ninenzaka Yasaka Tea House i powstało w dzielnicy Higashiyama, jednej z najpiękniejszych w Kioto.

Pomieszczenia kawiarni są w pełni tradycyjne. Można tu usiąść na macie, lub na jedwabnych poduszkach (bez butów!). Oczywiście przygotowano także kilka ławek i stolików, aby wpasować się gusta wszystkich klientów.

Na parterze znajduje się w spaniały ogród ZEN, a w całym budynku panuje ogromny spokój. Takafumi Minaguchi, prezes Starbucks Coffee Japan powiedział w rozmowie z CNN:

Chcemy by klienci poczuli się jak w tradycyjnym drewnianym budynku machiya w Kioto. Kawiarnia znajduje się w miejscu o wielkim znaczeniu kulturowym. Czujemy odpowiedzialność. Będziemy dbać o architekturę tego miejsca i upewnimy się, że budynek zostanie integralną częścią historycznej okolicy.

Starbucks w zabytkowym Kioto Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com