Star Wars na morzu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Star Wars na morzu

Rejs z Darthem Vaderem, Szturmowcami i rycerzami Jedi? Oto nowy pomysł Disneya na przygodę z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Od stycznia do kwietnia dwa razy w miesiącu organizowany będzie w tym roku „Dzień z Gwiezdnymi Wojnami”. I nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie to, że impreza odbywa się na morzu.

To najnowsza atrakcja oferowana przez korporację The Walt Disney Company, która w roku 2012 weszła w posiadanie praw do uniwersum wymyślonego przez George’a Lucas’a.

Chętnych na rejs w klimacie „Gwiezdnych Wojen” nie brakuje, a na pokładzie spotkać można przedstawicieli kilku pokoleń. Począwszy od fanów, którzy w kinie oglądali premierę pierwszego filmu (w 1977 roku), a skończywszy na maluchach, które rycerzy Jedi po raz pierwszy zobaczyły w grudniu zeszłego roku.

Większość wchodzi na statek w strojach z odległej galaktyki, tak samo ubrana jest również część załogi. Z głośników co rusz leci „Marsz Imperialny”, a każdy wziąć może udział w konkursach na rycerzy Jedi. Tylko uważać trzeba na Szturmowców, którzy szukają szpiegów Ruchu Oporu.

Niestety, rejsy są jednodniowe, trzeba więc szybko wracać do rzeczywistości…

Star Wars na morzu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.