Spektakularna architektura Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Spektakularna architektura

W południowej Korei stanie przepiękna, widowiskowa opera. Nad tym projektem już od długiego czasu pracują architekci z grupy Snøhetta. I właśnie przy tej marce zatrzymamy się na chwilę, bo trzeba przyznać, że… ich projekty zmieniają świat. Zachwycają swoją prostotą i monumentalnością.

Snøhetta to międzynarodowe biuro projektowe z siedzibą w Oslo. Co ciekawe, zatrudnia się tam nie tylko architektów, ale również plastyków, psychologów, socjologów, designerów – a więc mocny zespół ludzi, którzy wspólnymi siłami mogą stworzyć na przykład Muzeum Sztuki Muzeum Sztuki Lillehammer w Norwegii:

Założyciele niezwykłego biura, Inge Dahlman, Berit Hartveit i Johan Ostengen, stworzyli spółkę, która przerosła najśmielsze oczekiwania i plany. Kiedy kilka lat po powstaniu Snøhetta wygrała konkurs na projekt biblioteki aleksandryjskiej, biuro stało się niezwykle rozpoznawalne i… urosło w potęgę. To widać!

Snøhetta szczyci się tym, że swoje projekty buduje w poszanowaniu krajobrazu i wszelkich kultur. To swoisty dialog międzyludzki, wyrażony w budowlach. Zamysłem architektów nie jest ich piękno, ale prostota i symbolizm. Oczywiście efekt jest po prostu spektakularny.

Porozumienie i współpraca ludzi z wizją i talentem potrafi zrodzić niesamowite dzieła. Jeżeli znajdują się na to pieniądze, całość staje się sztuką użytkową, która staje się dziedzictwem pokoleń…

https://www.youtube.com/watch?v=LXWjcz1YQcw

Spektakularna architektura Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com