Somalia, znaczy skrajność | Reportaż Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Somalia, znaczy skrajność | Reportaż

W kraju ogarniętym wojną domową i głodem, gdzie skrajność to codzienność, toczy się codzienne życie. Jarosław Kuźniar pokaże wam Somalię, jakiej nie znacie. Somalię, która nie tylko przytłacza, ale daje nadzieję na lepsze jutro. „Ostrzegam. Będziecie oczarowani, przygnębieni, rozbici, zachwyceni TerraSomalia to mój najnowszy podróżniczy dokument. Nie było dotąd ważniejszego.” – zapowiada.

Od czasu powrotu z Somalii szukam słów, żeby opowiedzieć Wam ten sponiewierany świat. Wybierając się tu wiedziałem tyle, co my wszyscy: Wojna, Susza, Gwałt, Głód, Chaos, Brud. I Strach. Że to wszystko się nigdy nie skończy.

 

 

Wszystko pisane i wypowiadane WIELKĄ LITERĄ, bo wszystko jest tu doprowadzone do skrajności. Wszystko wypełnione znaczeniem do granic możliwości. Nawet marzenia mojego ostatniego bohatera, Bashira, który będzie namawiał na wakacje w Somalii.

 

 

To moje opowiadanie nie jest dla łatwe z wielu powodów. Po takim wstępie, trudno przejść obojętnie. Zobaczcie reportaż, a jeżeli tylko możecie, wpłaćcie datek.

Pomoże w tym strona projektu terrasomalia.com

Autorem przepięknych zdjęć i montażu filmu jest Adam Woźniakiewicz

 

Zobaczcie dokument i zostawcie swój komentarz.

Somalia, znaczy skrajność | Reportaż Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, szkoleniowiec. Założyciel goforworld.com