Solarna rewolucja Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Solarna rewolucja

Ambakivao to wioska na Madagaskarze. Jak dotąd – odcięta od prądu i oświetlana jedynie za pomocą lamp naftowych. Wszystko zmieniło się za sprawą działalności kilku kobiet, które… dokonały solarnej rewolucji.

Dzięki pomocy World Wildlife Fun mieszkanki Ambakivao zainstalowały w miasteczku panele słoneczne, doprowadzając w ten sposób prąd do pond 200 rodzin. Ich radość jest najlepszym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a sukces należy do wytrwałych.

Ambakivao jest pierwszą wioską w regionie Menabe, która bierze udział w inicjatywie „Barefoot College for Madagascar”, wspierającą wioski afrykańskie w walce o dostęp do elektryczności.

Tym sposobem solarna rewolucja zaczęła się rozprzestrzeniać nie tylko na Madagaskarze, ale w całej Afryce. W działania włączyła się m.in. ONZ, a kilkanaście wiosek otrzymało już panele słoneczne, dzięki którym po zmroku życie w wioskach nie musi wcale zamierać.

Od teraz po zachodzie słońca wciąż działają sklepy i lokale usługowe działają również nocą, a niebezpieczne lampy naftowe odchodzą w zapomnienie.

Solarna rewolucja Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com