Smocza droga Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Smocza droga

Czy Serbia kojarzy się Wam ze smokami? Jeżeli nie – przeczytajcie najnowsze doniesienia! W Serbii szykuje się coś, co nazwano… Smoczą Droga.

Smoki są głównymi bohaterami serbskich opowieści ludowych. Przy czym w niewielkim stopniu przypominają istoty pojawiające się we współczesnych książkach czy filmach. Nie zieją ogniem, a łuskowate ciało mogą zamienić na ludzkie albo stać się niewidzialne. Przede wszystkim zaś, serbskie smoki nie są drapieżnymi bestiami. Przeciwnie – chronią ludzi, potrafią też się w nich zakochiwać. O niektórych sławnych Serbach, szczególnie w średniowieczu, opowiadano, że to potomkowie smoka i śmiertelnej kobiety.

Obecnie w Serbii, z myślą o turystach zafascynowanych smokami, przygotowywana jest Smocza Droga oraz, jak to zwykle w dzisiejszych czasach, aplikacja służąca za przewodnika. Dzięki nim będzie można zwiedzać kraj, poznając jednocześnie najciekawsze legendy. Początek trasy wyznaczono na Fruškiej Gorze, koniec – w mieście Vranje, blisko granicy z Macedonią. Poprowadzi ona turystów między innymi przez Belgrad, a także najsłynniejsze twierdze (np. Golubac) i klasztory (jak Manasija). Smoków po drodze nie zabraknie.

Smocza droga Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.