
Smakować Gruzję
Podróż pamięta się różnymi zmysłami. Nic jednak nie odznacza się tak bardzo, jak smak. Kultura jedzenia, smakowania, rozkoszowania się pożywieniem w każdej kulturze jest znamienna, jest zawsze na piedestale. Jedząc dowiadujemy się o wiele więcej o ludziach, ich zwyczajach, pragnieniach. Jedzeniem okazujemy miłość, troskę i gościnność. A Gruzini specjalizują się w gościnności, jak mało kto!
Smaki Gruzji wiążą się bardzo silnie z poczuciem patriotyzmu i kulturą. Sycące, wyraziste dania. Niejednokrotnie połączone z obrządkami, a te w Gruzji bywają niesamowite. Smaczne i proste dania, dokładnie takie, jakie marzą nam się w regionalnej kuchni.
Chleb z jajkiem
Symbol Gruzji. Chaczapuri. Pieczywo z dodatkiem `sadzonego` jaja, wypiekane w dosyć osobliwy sposób. Czy istnieje ktoś, kto odwiedzając Gruzję mógł pominąć ten przysmak? (A, ryzykowne stwierdzenie! Ale Gruzja na pewno pamięta również o weganach, `bezglutenowcach` i tych na diecie. Niemniej wypiek chaczapuri to klasyka).
Chinkami, czyli pierogi
Pieróg pierogowi nierówny. Te także kojarzą się z Gruzją, kolejny towar eksportowy. Do tego całkowicie mięsny i nie ma zmiłuj ? nie będzie sera (a ten znajdziecie z kolei w pieczywie!) ani kapusty ani nic, co kojarzy się ze słynnymi ?ruskimi?. Gruzini są dumni ze sposobu ich przygotowania, produkcji, kształtu, smaku.
Kraina serów
Trudno się nie zakochać. Sery. Całe bogactwo. Kojarzą się z różnymi kulturami, ale tam osiągnęły swoje mistrzostwo. Wiele można opowiadać, ale dobrodziejstwo Internetu pozwala czasem zajrzeć za kulisy. W dosłownym tego słowa znaczeniu.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Gruzja smakiem stoi
Wina (doskonałe, znane na całym świecie), sery, pieczywo, mięsa. Prostota (to nie elegancka kuchnia, bo zupełnie nie o to chodzi), przyprawy. A wokół tego ludzie. Gruzini ugoszczą cię należycie. A jeżeli jesteś Polakiem, tym bardziej się postarają. Nasza ekipa przekona się o tym już niebawem. I to aż trzy razy! Ostatnie miejsca czekają.