Słynne place | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Słynne place | TOP 8

To przy nich znajdują się najwspanialsze zabytki, to na ich bruku tysiące ludzi raz bawią się, a innym razem demonstrują. Przyjrzyjmy się dziś wielkim placom, sercom wspaniałych miast.

#8 Piazza del Campo (Siena)

Przy średniowiecznym placu, wybrukowanym na czerwono, znajduje się wspaniały ratusz, Palazzo Pubblico. A także wybudowana w 1334 roka wieża, Torre del Mangia, wysoka na ponad sto metrów!

#7 Zócalo (Meksyk)

Oficjalna nazwa placu, ulokowanego w dawnym centrum azteckiej stolicy, to Plaza de la Constitución. Czemu więc wszyscy mówią Zócalo, czyli… „cokół”? Ponieważ na olbrzymim cokole miał stanąć tu pomnik niepodległości Meksyku. Ale pomnika nie ma.

#6 Rynek Staromiejski (Praga)

Otoczony architektonicznymi cudami rynek czeskiej stolicy trzeba zobaczyć. Zwłaszcza, że to tak niedaleko. Szczególną sławę zdobył tamtejszy zegar astronomiczny, z którym związany jest szereg legend.

Hola Praga ✌️?? . . #prague #checkrepublic #oldtownsquareprague #oldtownsquare

A post shared by DIEGO GARCIA (@dreamsarttime) on

#5 Dżamaa al-Fina (Marrakesz)

Na najsłynniejszym placu Afryki sprzedawano kiedyś niewolników i dokonywano egzekucji. Dziś jest to olbrzymie targowisko, które ożywa po zmroku za sprawą nie tylko handlarzy, ale też zaklinaczy węży, akrobatów, muzyków i innych ulicznych artystów. Nic dziwnego, że kilka dekad temu w marokańskim placu zakochali się hippisi.

#4 Trafalgar Square (Londyn)

Kiedyś znajdowały się tu królewskie stajnie, dziś ponad przestronnym placem góruje kolumna admirała Nelsona, który pod Trafalgarem rozbił flotę Napoleona. Urządzane są tutaj zarówno wielkie zabawy, chociażby sylwestrowe, jak i polityczne wiece i protesty.

#TrafalgarSquare in #London, one if my favorite spots for people watching…

A post shared by Thomas Schroeder (@traveling_photographs) on

#3 Plac Niebiańskiego Spokoju (Pekin)

Plac przed Zakazanym Miastem nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wielkość. Osiemset metrów na trzysta! Powstał w piętnastym wieku, ale w jego historii najmocniej zapisało się krwawe stłumienie protestów z roku 1989.

#2 Plac Czerwony (Moskwa)

Serce rosyjskiej stolicy, przy którym zobaczymy Kreml, słynne kopuły Soboru Wasyla Błogosławionego i chyba nie mniej słynne mauzoleum Lenina. Przy czym nazwa nie ma akurat z komunizmem nic wspólnego i pojawiła się już w XVII wieku.

#RedSquare #Moscow #Russia

A post shared by Julie✨ (@julie_lsv) on

#1 Times Square (Nowy Jork)

Ikona Manhattanu słynie z dwóch rzeczy. Po pierwsze – z bogactwa ogromnych reklam świetlnych. Po drugie – z imprezy sylwestrowej, w której co roku bierze udział milion ludzi. A miliard ogląda jej transmisję w telewizji.

Take in the sights as you #seeyourcity.

A post shared by Times Square NYC (@timessquarenyc) on

Słynne place | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.