Slow travel, czyli daj sobie czas... Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Slow travel, czyli daj sobie czas…

Wyścigi, których celem jest zobaczenie jak najwięcej liczby zabytków w jednym czasie. Podróż w biegu, na szybko, ze wszystkimi wygodami. Albo i nie. Wszystko jednak i tak sprowadza się do tego, że po powrocie w głowie nie zostaje nic. Ktoś kojarzy taki stan? Poczucie pustki? Właśnie temu przedstawia się idea SLOW TRAVEL.

Slow travel – czyli nigdzie się nie spieszmy. Smakujmy podróż leniwie, choć nie o opieszałość chodzi. Chodzi o to, by wygospodarować odpowiednio dużo czasu na każdy etap wyprawy. Ktoś nas może w podróży zatrzymać. Coś może zmienić nasze plany. A potem całe życie…

Slow travel, czyli nauczmy się cieszyć tym, co widzimy. A przede wszystkim: poznawajmy ludzi, bo to oni są skarbem podróży. Będąc w Paryżu powinno się zobaczyć wieżę Eiffela, ale… czy właśnie to jest istotą paryskości? Czy może bardziej chodzi o poznanie Paryżan, ich stylu życia, filozofii codzienności?

Wybierając się na tegoroczne wymarzone, wyśnione wakacje, warto przemyśleć sprawę. Wrócimy z telefonem pełnym ‘selfie’, ale co może w nas zmienić ten kilkudniowy wyjazd?

 

 

To zależy tylko od nas.

Slow travel, czyli daj sobie czas... Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com