Słonie w Chang Chill Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Słonie w Chang Chill

W Tajlandii otwarto obóz Chang Chill, bardzo przyjazny dla słoni, który będzie służyć wyłącznie obserwacji tych pięknych zwierząt.

O tym, że w Tajlandii nie brakuje miejsc, gdzie okrutnie traktuje się zwierzęta, wszyscy wiemy. Dlatego tym bardziej ta inicjatywa jest tak cenna. Chang Chill został otwarty w Chiang Mai w czerwcu 2019 roku, stając się pierwszym na świecie miejscem przyjaznym dla słoni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Changchill (@changchill.th)

Mieszka tu sześć przedstawicieli gatunku o imionach Mae Mun, Mae Yuen, Mae Too, Moleko, Mae Gohgae i Mayura. Słonie żyją tu, jak w rezerwacie – mają pełną swobodę, ale równocześnie kontakt z człowiekiem. Odwiedzającym nie wolno ich dotykać, za to można się o nich sporo dowiedzieć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Changchill (@changchill.th)

Na przyjezdnych czeka nieco atrakcji – można nakarmić słonia za pomocą specjalnej rurki, wypełnionej smakołykami. Można również włączyć zraszacze, co słonie bardzo lubią i wykorzystują jako możliwość wzięcia kąpieli.

Tajlandia wciąż boryka się z problemem obozów, które bardzo źle traktują słonie – a turyści mają w tym swój udział. Władze mają nadzieję, że Chang Chill zapoczątkuje nowy trend, który zadowala obydwie strony.

Słonie w Chang Chill Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com