Słonie na rzeź Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Słonie na rzeź

Obrońcy praw zwierząt zachęcają turystów do bojkotowania atrakcji, jakimi są słonie na Sri Lance.

Odwiedzający Sri Lankę zostali zachęceni przez kilka organizacji zajmujących się ochroną zwierząt do bojkotu atrakcji, które wykorzystują słonie. To wydźwięk po tym, jak świat obiegło to przerażające zdjęcie. 70-letni słoń był wykorzystywany w Azji podczas festiwalu Navam Perahera 2019.

Szok? Niedowierzanie? A jednak, to wciąż się dzieje. Samica o imieniu Tikiri jest jednym z 60 słoni, które codziennie muszą przemierzać wiele kilometrów, przez dziesięć kolejnych wieczorów, w trakcie festiwalu Esala Perahera. Impreza odbywa się w sierpniu w Kandy, na cześć relikwii Pana Buddy.

Szokujące zdjęcia zostały rozpowszechnione przez Fundację Save Elephant za pośrednictwem mediów społecznościowych. Założyciel fundacji napisał poruszające słowa:

Nikt nie widzi jej kościstego ciała ani osłabionej kondycji z powodu kostiumu. Nikt nie widzi łez w jej oczach, porażanych jasnymi światłami. Nikt nie widzi jej trudności w chodzeniu, ponieważ jej nogi są krótko spętane podczas chodzenia.

Po skandalu, koordynatorzy festiwalu, ogłosili następnie, że Tikiri nie będzie częścią wielkiego finału i że otrzyma leczenie. To jednak o wiele za mało. Azja wciąż traktuje słonie z wielkim okrucieństwem. Warto pamiętać, że od nas, turystów i podróżników również wiele zależy.

Słonie na rzeź Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com