Śladem Escobara Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Śladem Escobara

Kolejna porcja kolumbijskiej galerii. Każda jest wyjątkowa, ale tym razem mamy dla was podróż śladem Pabla Escobara – narkotykowego króla, o którym świat przypomniał sobie ostatnio za sprawą serialu Netflixa.

 

Pablo Escobar zmarł w 1993 roku w Medellín – miejscowości, którą odwiedzili podróżnicy goforworld.com. Jako narkotykowy baron stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. To postać, którą Kolumbijczycy znają bardzo dobrze, choć Medellín do dzisiaj boryka się z opinią miasta narkotyków i dilerów. Jak zapewnia Maja Hawranek, która wraz z naszym przewodnikiem układała plan podróży i zna Medellín:

To stygmatyzująca nieprawda. Czasy, kiedy była stolicą handlu narkotykowego to lata 80., Escobara zabili w na początku 90., oczywiście nie oznacza to, że miasto jest od dragów wolne (a które jest? szczególnie w Ameryce?), tyle że na pewno nie jest ich stolicą. I właśnie pokonało ogromną drogę i przeszło transformację, do najnowocześniejszego miasta kraju.

 

 

My nie chcemy stygmatyzować – podziwiamy miasto z różnych stron. Wspomnienie Escobara jest nadal żywe, dlatego poznanie jego historii jest ważne. I, mimo wszystko – fascynujące.

 

El Caterdal słynne więzienie Pablo

Śladem Escobara Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!