Kto się boi latać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kto się boi latać?

Mam kilku znajomych, których strach przed lataniem paraliżuje i odbiera im szansę na realizację podróżniczych marzeń. „Chcę zobaczyć USA. Ale NIGDY tam nie polecę!” – słyszę. Mistrzowie tworzenia aplikacji szukają już rozwiązania. I jedno jest – SkyGuru informuje pasażera o takich danych, do jakich dostęp miała wcześniej jedynie załoga kabiny pilotów!

Aplikacja zdradza różne parametry lotu, a także ujawnia procedury startu i lądowania. Poinformuje pasażera, gdy w samolot będzie miał wpaść w turbulencje. Pokaże dokładny tor lotu, wraz ze wzniesieniami w górę i w dół.

Jak to możliwe? Aplikacja wykorzysta po prostu parametry telefonu, takie jak kompas i barometr, aby móc przeanalizować, co się będzie działo w trakcie lotu. Jeżeli trasa jest „wyboista”, możemy to oznaczyć wcześniej, aby telefon podsyłał nam uspokajające komunikaty.

Autorem aplikacji jest Alex Gervash, izraelski pilot z 22 letnim doświadczeniem, który pomaga od dawna osobom walczącym z lękiem przed lataniem. Aplikacja ma tę zaletę, że działać będzie nawet w „trybie samolotowym”. Jak mówią ci, którzy testowali aplikację – to trochę tak, jakby siedzieć tuż obok pilota!

Czy to rozwiązanie problemów, zobaczymy, ale Alexowi można pogratulować działania.

Kto się boi latać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com