Sekretne wyspy Europy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Sekretne wyspy Europy

Tajemne wyspy Europy wcale nie próbują się przed wami ukryć. One po prostu się nie „wychylają”, stąd ich urok. Postanowiliśmy wyciągnąć je dla was na pierwszy plan i pokazać wam miejscówki, które są blisko, a które na pewno was zachwycą!

Faial, Portugalia

Znajdziecie ją w archipelagu Azorów. Krajobraz wulkaniczny sprawia, że portugalska wyspa wydaje się być surowa, ale malownicza architektura i sielski klimat sprawiają, że można tu spędzić cudowne wakacje.

 

 

Anafi, Grecja

Wysepka znajduje się na południowym krańcu archipelagu Cyklad, zamieszkuje ją nie więcej niż 300 osób. Czekają tu na was cudne, piaszczyste plaże, bez dzikich tłumów.

 

 

Wyspy Alandzkie, Finlandia

Prawdziwa perełka! Wyspy Alandzkie to szwedzkojęzyczny archipelag, który należy do Finlandii, udało im się jednak zachować autonomię. Wyspy naprawdę kuszą: idealnie czyste powietrze, sieć pól campingowych, świetna infrastruktura (można się tu poruszać bez problemu samochodem), a do tego cudne widoki.

 

 

Ponza, Włochy

Tę malowniczą wysepkę znajdziecie zaledwie 40 km od Rzymu. Zatoczki, groty, skały – trudno się tu nudzić, a jednak, to malownicze miejsce wciąż pozostaje wolne od tłumów.

 

 

Sylt, Niemcy

Zmieniamy kierunek! Niemiecka wyspa Sylt położona jest na obszarze Morza Północnego. Znajdziecie tu piękne plaże, kąpieliska i masę terenów do trekkingu. Ponieważ wyspa jest połączona groblą ze stałym lądem, wjedziecie tu samochodem.

 

 

Kihnu, Estonia

Nazywana „wyspą kobiet”, w 2008 roku została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Kihnu znajdziecie na północnym krańcu Zatoki Ryskiej. Zamieszkuje ją raptem 500 osób. A kobiety mają tu naprawdę silną pozycję.

 

Sekretne wyspy Europy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!