Sekret islandzkich koników Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Sekret islandzkich koników

Laufskálarétt na Islandii to, mówiąc najprościej, święto kucyka, które co roku odbywa się w dolinie Hjaltadalur. Dla kraju, w którym żyje około 90 000 koni to naprawdę ważne wydarzenie.

Islandzkie koniki to oczko w głowie władz i mieszkańców. Linia krwi jest chroniona surowymi przepisami dotyczącymi sprowadzania innych koni i sprzętu jeździeckiego do kraju (W 982 roku Islandzki parlament Alþingi zabronił importu. Zakaz obowiązuje do dzisiaj). Właśnie dlatego islandzkie konie rzadko chorują.

 

 

Islandzka szkoła jeździecka, czyli uniwersytet Hólar, jest znana na całym świecie. Jednak nie tylko to wyróżnia Islandię na tle innych krajów – konie czystej krwi, które po raz pierwszy sprowadzono na wyspę w X wieku, nadal swobodnie wędrują po górach. Przystosowały się do warunków życia na wyspie, dlatego nie straszna im zmienna pogoda, wiatry i śnieg. Potrafią nawet przejść przez lodowatą rzekę i pokonywać niełatwe, górzyste tereny.

 

 

Islandzkie koniki słyną z łagodnej osobowości. Nie mają naturalnych wrogów, więc nie są płochliwe, a przez to – jeszcze bardziej urocze. Łącznie na Islandii można się spotkać z ponad setką odmian kuców oraz czterdziestoma rodzajami umaszczenia.

Sekret islandzkich koników Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!