Scrolluj radość dzięki Islandii! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Scrolluj radość dzięki Islandii!

Każdy z nas scrolluje. Całe kilometry wiadomości, zazwyczaj tych mało optymistycznych. Scrollujemy na telefonach i na komputerach, przewijając kolejne posty, artykuły i zdjęcia. A gdyby tak wykorzystać tę czynność wyłącznie do czegoś pozytywnego? Islandczycy mają pewną propozycję.

Joyscroll, czyli codziennie 22,7 m czystej radości! To inicjatywa, którą znajdziecie pod adresem joyscroll.lookslikeyouneediceland.com. Wchodząc na stronę, zaczynacie scrollować, przewijając wyłącznie pozytywne treści: cudowne islandzkie widoki. A do tego słyszycie dźwięki przyrody, które wpływają na was kojąco. Jak czytamy na stronie: Gdziekolwiek na świecie jesteś, mamy nadzieję, że to doświadczenie sprawi, że poczujesz się trochę szczęśliwszy.

To kolejna islandzka inicjatywa, która ma uwalniać w nas emocje. Pierwsza dotyczyła krzyku – swoje wrzaski można zamieszczać na specjalnej witrynie. Oferta wciąż jest aktualna.

Wykrzycz to na Islandii!

Za tymi projektami stoi projekt “Inspired by Iceland”, który pokazuje bogactwo kulturowe tego kraju i ma zachęcić turystów do odwiedzania Islandii. Cóż – nas nie trzeba namawiać. Nikt nie tęskni za Islandią równie mocno, jak podróżnicy goforworld.com. Mamy nadzieję, że nasza majówka wypali [zobacz plan podróży].

Obecnie [15 stycznia 2021], aby wjechać na teren Islandii trzeba zrobić test i przejść kwarantannę. Do 31 stycznia testy będą darmowe (choć na stronie gov.pl nie podano daty granicznej), co pozwoli uniknąć sytuacji, gdy podróżni nie przestrzegają 14-dniowej kwarantanny po przylocie.

Zasady obowiązujące na ternie kraju za gov.pl:

Ograniczenia obowiązujące na terenie kraju

  • Liczba dorosłych biorących udział w zgromadzeniach zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnej ograniczona jest do 10 osób. Wyjątkiem są pogrzeby, w których może uczestniczyć 50 osób.
  • Ograniczenie dot. zgromadzeń nie odnosi się do dzieci urodzonych w 2005 r. lub później.
  • Wymagane jest, aby każda osoba w kontaktach z innymi zachowywała dwumetrowy odstęp. Jeżeli niemożliwe jest stosowanie zasady dwóch metrów odległości między osobami, należy używać maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to m.in. transportu publicznego, w tym lotów krajowych i promów pasażerskich, a także usług, takich jak salony fryzjerskie i salony urody.
  • W sklepach może przebywać jednocześnie 100 osób, o ile można zapewnić 2-metrowy odstęp między klientami. Sklepy mogą przyjmować pięciu klientów na każde 10 m2.
  • Kluby nocne i bary są zamknięte, a restauracje mogą być otwarte do godziny 22:00. Limit osób wynosi 15.
  • Szkoły pozostają otwarte, w szkołach średnich występują ograniczenia do 30 uczniów w klasie.
  • Ośrodki aktywności fizycznej, takie jak siłownie są zamknięte. Baseny są otwarte mogąc przyjmować połowę przewidzianej liczby osób.

Fot. główne: https://visiticeland.com/

Scrolluj radość dzięki Islandii! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!