Ścieżka Inków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ścieżka Inków

Wyprawa do Peru w przyszłym roku? Jeśli taki pomysł chodzi komuś po głowie, to dobrze byłoby już teraz zabrać się do planowania.

Czterodniowy marsz starą inkaską drogą przez Andy, kończącą się u bram Machu Picchu, to najpopularniejszy trekking w Ameryce Południowej. Ale żeby móc w nim uczestniczyć, wykupić trzeba zawczasu pozwolenia. No i wybrać się można tylko w ramach wycieczki zorganizowanej przez którąś z licencjonowanych agencji.


Każdego dnia na Ścieżkę Inków wejść może pięćset osób, a wliczyć trzeba w to nie tylko turystów, lecz także przewodników, tragarzy, kucharzy itd. Dlatego wejściówki rozchodzą się zaraz po ich udostępnieniu, przynajmniej te na okres od kwietnia do września.

Zwykle pozwolenia na określony rok wypuszczano w styczniu, ale teraz się to zmienia. Przyszłoroczne wejściówki udostępnione mają być już w październiku tego roku i też na pewno szybko znikną. Stąd właśnie sugestia, którą zawarliśmy na wstępie.

Dodajmy jednak, że do samego Machu Picchu dostać się można innymi drogami. Ale w inkaskich ruinach również wprowadzono ograniczenia, jeżeli chodzi o liczbę zwiedzających wpuszczanych jednocześnie. Zatem to także miejcie na uwadze.

Ścieżka Inków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.