Schody nie dla każdego Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Schody nie dla każdego

Nie dla tych, którzy boją się wysokości i nie dla tych, którzy mają słabą kondycję. Schody potrafią przyprawić o zawrót głowy! A do tego stają się wizytówką wielu miejsc na świecie. Chcecie zobaczyć te najciekawsze? Podziwiajcie z nami pomysłowość człowieka i najpiękniejsze zakątki naszej planety.

#1 Giant’s Causeway w Irlandii Północnej

Chyba najbardziej rozpoznawalna „miejscówka” w Irlandii Północnej. Formacja skalna nazywana jest Drogą Gigantów. Skalne schody składają się tutaj z 37 tysięcy ciasno ułożonych, bazaltowych kolumn. Powstały w wyniku erupcji wulkanu, jakieś… 50-60 mln lat temu!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez The Crum Hotel (@thecrumhotel)

#2 El Pailón del Diablo w Ekwadorze [nasza podróż]

Na zboczu „Kotła diabła”, na rzece Pastaza wybudowano niezwykłe schody, które idealnie wkomponowały się w klimat tego miejsca. Prawda, że robią… diabelne wrażenie?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ?Viajeros Sin Escala ?? (@viajerossinescala)

#3 The Giant Stairway, Katoomba, Blue Mountains w Australii

W Górach Błękitnych znajdziecie niezwykłe schody, nazwane The Giant Stairway. Stopni jest łącznie 800, część z nich wykuto z kamienia, część powstała z metalu.

#4 Gaztelugatxe w Hiszpanii

To dopiero widok! Na terenie tej niewielkiej wyspy w Zatoce Baskijskiej znajdziemy długi, kamienny most, zakończony schodami. Aby dojść do kaplicy z XI wieku, która mieści się na końcu schodów, trzeba najpierw przebyć 230 stopni!

#5 Punta Pite w Chile [nasza podróż]

Te schody powstały całkiem niedawno! W 2006 roku architekta Teresa Moller zrealizowała swój projekt w miejscu zlokalizowanym na północ od Santiago. Kamienne schody dzisiaj wyglądają, jakby były tam od zawsze… Wchodząc po nich, można podziwiać ocean!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ricardo Guzman (@richonguzman)

#6 Ha’iku Stairs na Hawajach (USA)

Cudowne! Schody ciągnące się przez pół mili, czyli łącznie 4 tys. stopni. Dojdziemy nimi na jeden ze szczytów pasma górskiego Koolau.

Schody nie dla każdego Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com