Rzymski plac Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Rzymski plac

Bulgari zafunduje renowację placu, na którym znajdują się starożytne zabytki.

Largo di Torre Argentina ulokowane jest pomiędzy Cyrkiem Flaminiusza a Polem Marsowym. Oglądać możemy tu pozostałości budowli z okresu rzymskiej republiki, między innymi: czterech świątyń, teatru, publicznych latryn. Plac utworzono w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, po wyburzeniu nowszej zabudowy i przeprowadzeniu wykopalisk archeologicznych.

Firma Bulgari, działająca od dziewiętnastego wieku w branży dóbr luksusowych, zaoferowała wyłożenie ośmiuset tysięcy euro na przeprowadzenie renowacji Largo di Torre Argentina. Prace zaplanowano na przyszły rok. W ich zakres wejść ma wybudowanie nowego wejścia i chodników oraz zamontowanie nowoczesnego systemu iluminacji, który sprawi, że odwiedzanie placu po zmroku będzie jeszcze atrakcyjniejsze niż za dnia.

Bulgari już wcześniej angażowało się w podobne rzymskie projekty, nie jest zresztą odosobnione w takiej działalności. Różne firmy – zarówno włoskie, jak i zagraniczne – od lat fundują renowacje ikon Wiecznego Miasta, od Koloseum po Schody Hiszpańskie.

Rzymski plac Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.