Ruszaj z nami na Alaskę! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ruszaj z nami na Alaskę!

Alaska! Nietrudno oddać jej serce, bo ucieleśnia marzenia o wolności i odpowiada na dziki zew serca. Czy to brzmi za bardzo poetycko? Alaska ma w sobie coś, co otwiera człowieka, o czym świadczy opowieść, jaką przygotował dla nas przewodnik, Adrian Gronek. Przeczytajcie!

Mamy za sobą jedną wyprawę na Alaskę, którą wspominamy do dzisiaj. Jarosław Kuźniar napisał na Instagramie:

Nie mam na świecie zbyt wielu miejsc na powrót, ale Alaska ?? zajęła na tej liście miejsce zaraz po Tokio. Gigantyczny stan z mnóstwem problemów (alkohol, dług, topniejące pokłady ropy, znikające lodowce) i kosmiczną przyrodą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jarosław Kuźniar (@jaroslawkuzniar)

Tak, Alaska ma swoje cienie i blaski, ale dla podróżnika tamten świat wydaje się choć sekundę całkowicie bezproblemowy. Jest tylko przygoda, plecak i codzienny trekking. Jeżeli chcecie doświadczyć majestatu Alaski, Adrian Gronek, człowiek, który przemierzył wiele kilometrów, zakochując się w tym miejscu już na zawsze. Jak sam powiedział kiedyś w wywiadzie dla nas:

Alaska to już trochę mit, konstrukt, ciągle snuta i rozbudowująca się opowieść. Książki, filmy, relacje, programy na Discovery i National Geographic, popkultura – wszystko to nadbudowuje się nad Alaską, która sama w sobie utkana jest z legend Indian i niesamowitych historii, które przy każdej możliwej okazji opowiadają sobie mieszkańcy. Ogromny, bezludny, dziki, surowy i niewyobrażalnie pociągający teren. Esencja Północy, wysokie góry, lodowce, tajga, tundra, rzeki, bagna, nawet wulkany. Nieograniczone możliwości, czysta wolność i miejsca, gdzie do tej pory możliwe, że nikt nigdy nie dotarł. Przygoda w czystej formie. To jest moja Alaska – ta od której wyszedłem, od której zaczęła się moja własna opowieść.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jarosław Kuźniar (@jaroslawkuzniar)

To właśnie ten człowiek, który związał się z planowaniem wypraw zawodowo, przygotował dla was naprawdę ciekawy, wyjątkowy plan wyprawy.

Nie chcemy iść na skróty i oddawać naszych Podróżników amerykańskim biurom podróży, które zaokrętują Was na gigantycznego cruisa i obwiozą po Alasce w sekundę. Każda z naszych wypraw towarzyszących (kuter rybacki, płynący do restauracji rybnej na krańcu świata, kajaki czy podróż legendarną alaskańską koleją) została wliczona w cenę – opowiada we wstępie do wyprawy.

Alaska ??

Nie wahajcie się – to będzie podróż życia. Każdy choć raz powinien pozwolić sobie spełnić wielkie marzenie.

Ruszaj z nami na Alaskę! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!