Rumuńskie Yellowstone Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Rumuńskie Yellowstone

Najpóźniej w 2020 roku Rumunia będzie miała czternasty park narodowy – zapowiada tamtejszy rząd. Flagową atrakcją ma być jedna z najdłuższych jaskiń Europy, która jak dotąd niedostępna jest dla turystów.

Park powstanie na obszarze Gór Fogaraskich, czyli najwyższego pasma Karpat Południowych. Szereg tamtejszych szczytów, jak na przykład Moldoveanu czy Negoiu, przekracza dwa i pół tysiąca metrów wysokości. Jest tam kilkanaście schronisk, w tym te położone szczególnie malowniczo nad polodowcowym jeziorem Balea.

#fagaras #fagarasmountains #mountains #transylvania #visitromania

A post shared by Mitariu Bogdan (@mibora77) on

Nowym magnesem na miłośników gór stać ma się jaskinia zwana Wietrzną. Jej korytarze mają pięćdziesiąt metrów długości, pełne są ponoć niezwykłych form krasowych, podziemnych strumieni, a także… nietoperzy. Nazwa zaś wzięła się stąd, że w podziemnych korytarzach nieustannie wieje. Jaskinię odkryto w roku 1957, ale dopiero za kilka miesięcy zostać ma otwarta dla każdego, kto chciałbym ją zwiedzić. Rzecz jasna – z przewodnikiem.

Przedstawiciele lokalnej branży turystycznej zacierają ręce, a media zapowiadają: w Rumunii powstanie europejskie Yellowstone!

Rumuńskie Yellowstone Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.