Rozdają zabytki! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Rozdają zabytki!

Włoski rząd gotów jest oddać w prywatne ręce ponad sto zabytkowych budynków. Ale jest haczyk.

Zamki, klasztory, wieże, rezydencje… W ramach Strategicznego Planu Rozwoju Turystyki można otrzymać je za darmo – ba! – nawet z ulgami podatkowymi w pakiecie. Jednakże pod warunkiem, że uczyni się z nich obiekty turystyczne, takie jak hotele albo restauracje.

Są to, zaznaczmy, budowle znajdujące się poza najbardziej uczęszczanymi szlakami. Bo cel całej akcji stanowi to, by odciążyć najpopularniejsze włoskie atrakcje i pokazać potencjał tych zakątków, do których niewielu turystów dociera. A to tam znaleźć można takie cuda, jak trzynastowieczne Castello di Montefiore. Tak, wzniesiony na południe od San Marino zamek również widnieje na liście zabytków do oddania!

No dobrze, może nie do oddania na zawsze, lecz na okres od dziewięciu do pięćdziesięciu lat – zależnie od tego, jak dalekosiężne i ambitne będą plany przedstawione przez inwestora. Ale to i tak chyba całkiem nieźle, prawda?

Gdybyście chcieli się skusić, to włoski rząd czeka na zgłoszenia do 26 czerwca. Jeśli to zaś za mało czasu, dodajmy, że kolejne dwieście zabytków trafić ma na listę w latach 2018-2019.

Rozdają zabytki! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.