Rower zamiast promu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Rower zamiast promu

Słynny angielski podróżnik odbywa właśnie kolejną rekordową wyprawę.

Dave Cornthwaite od dwunastu lat podróżuje po świecie. Ale nie tak, że po prostu wsiada w samolot, leci gdzieś, a potem zwiedza albo plażuje. Nic z tych rzeczy. Dave podróżuje bijąc kolejne rekordy w ramach projektu Expedition1000, na który ostatecznie złożyć ma się 25 wypraw o dystansie co najmniej tysiąca mil.

Co w tym rekordowego? To mianowicie, że ponad tysiąc mil Anglik przemierza za każdym razem dzięki sile własnych mięśni – na przykład płynąc wpław rzeką Missouri albo przejeżdżając Australię na deskorolce. Tym razem zaś Dave wsiadł na rower wodny i popłynął trasą promu Hurtigruten, zwanego „ekspresem norweskiego wybrzeża”, wiodącą wzdłuż fiordów od Kirkenes przy granicy z Rosją do Bergen na południu kraju.

Norweski prom przepływa tę drogę w sześć dni. Angielski podróżnik wyruszył 24 lipca, a do mety dotrzeć ma w połowie września – o ile sprzyjać mu będzie pogoda. Oczywiście pedałuje tylko za dnia, noce spędzając na wybrzeżu. Co nie oznacza, że zadanie, jakie sobie wyznaczył, należy do łatwych.

Rower zamiast promu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.