Rok w pracy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Rok w pracy

Zamiast rzucać pracę, zabrał ją ze sobą. Richard Silver, fotograf z Nowego Jorku, wyruszył w roczną podróż, dokumentując to, co zobaczył. Pozwoliła mu na to akcja społeczna, zrzeszająca kilkadziesiąt osób z całego świata.

Richard postanowił zostawić fotografię w nieruchomościach i połączyć pracę z podróżą. Teraz jego roczna trasa jest częścią tzw. Remote Year, programu dla osób, które mogą pracować i równocześnie podróżować w dalekie miejsca.

Taki system 12 miesięcy obejmuje grupę 75 osób na całym świecie. Firma ma zagwarantować warunki do pracy, komunikację i możliwość kontaktowania się pomiędzy pracownikami.


Do tej pory grupa Richarda podróżowała do Meksyku, Kolumbii, Panamy, Peru, Brazylii, Urugwaju i Argentyny. W lipcu rozpoczną trasy w Czechach, Estonii, Łotwie, Białorusi, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Czarnogórze, Indonezji, Malezji, Tajlandii i Japonii.


Richard jest najbardziej zainteresowany architekturą i fotografowaniem kościołów. Pracuje nad seriami pionowych panoramicznych zdjęć, które ma nadzieję zamieścić w swojej książce. Udział w programie to dla niego wielka radość, ale też wyzwanie, żeby z każdego miejsca wyciągnąć coś dla siebie…

Rok w pracy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com