Rodzinne wakacje w pandemii. O czym musicie pamiętać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Rodzinne wakacje w pandemii. O czym musicie pamiętać?

Pandemia wcale nie oznacza, że nie możemy ruszyć się z domu. Jeżeli chcecie zaplanować rodzinne wakacje, podpowiemy wam, o czym musicie pamiętać, by było bezpiecznie. Intensywnie myślimy już o wiośnie i lecie! 

#1 Uważnie śledźcie wszystkie doniesienia o obostrzeniach

Na początek obierzcie wymarzony kierunek podróży – a najlepiej dwa lub trzy. Dlaczego? Na całym świecie obostrzenia zmieniają się tak szybko, że nie nadążycie z monitorowaniem każdego kraju. Kiedy już ustalicie cel, sprawdzajcie doniesienia odnośnie szczepień, kwarantanny, a także zasad panujących po przyjeździe/po przylocie. Takie informacje znajdziecie m.in. na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

#2 Sprawdźcie swój stan zdrowia

Nie chodzi tylko o test na COVID, ale wasz ogólny stan zdrowia, zwłaszcza, jeżeli jesteście w grupie podwyższonego ryzyka. Dobrze mieć po kontrolą ogólne wyniki.

#3 Wybierz destynacje z najmniejszą ilością zarażeń

Im mniejsza gęstość zaludnienia, tym lepiej. Przyjrzyjcie się, które kraje na świecie najlepiej poradziły sobie z pandemią. Nie wszędzie możecie polecieć, ale warto zrobić rozeznanie. To samo dotyczy się regionów Polski: gdzie jest najbezpieczniej? Takich pandemicznych map znajdziecie w sieci co najmniej kilkanaście, na przykład TUTAJ. Widać tu na przykład, że dobrym kierunkiem podróży w Polsce będzie przepięknie woj. Świętokrzyskie, czy podkarpackie. Naszym ulubionym, a jednocześnie bezpiecznym kierunkiem jest Islandia. Zerknijcie, jak wygląda nasza propozycja dla całej rodziny.

goforkids Islandia ??

#4 Wybierzcie bezpieczny hotel

Niech cała wasza rodzina czuje się bezpiecznie. Wybierajcie hotele, gdzie obostrzenia są jasno sprecyzowane i przestrzegane zarówno przez personel, jak i gości. Sami również zachowajcie środki ostrożności. Jeżeli zarezerwujecie kwaterę prywatną, dowiedzcie się, czy pomieszczenia zostały zdezynfekowane.

Covid-19 | Jak zachować bezpieczeństwo w hotelach?

#5 Wybierz środek transportu

Najlepiej samolot lub samochód. Dlaczego samoloty są tak bardzo bezpieczne w pandemii? Pisaliśmy o tym TUTAJ. Unikajcie miejsc zatłoczonych, jak dworce kolejowe czy autobusowe. Na miejscu również najlepiej wynająć samochód.

W samolocie ryzyko zarażenia jest znikome. Dlaczego?

#6 Przygotujcie apteczkę

W podróży musicie mieć ze sobą płyn do dezynfekcji, zapas maseczek, rękawiczki lateksowe, termometr, chusteczki antybakteryjne. Dzięki temu zawsze będziecie ubezpieczeni, nawet gdy ktoś o to nie zadba. W poniższym artykule znajdziecie informacje, co jeszcze warto mieć w podróżnej apteczce.

Apteczka podróżnika

#7 Zaplanujcie dużo aktywności na świeżym powietrzu

Na wyprawę wybierzecie się latem, kiedy pogoda pozwoli wam być na zewnątrz. Ten rok to kapitalna okazja, by odwiedzić Parki Narodowe, zrobić górski trekking, wędrować brzegiem plaży… Miejskie atrakcje pozostawcie na inny termin!

Parki Narodowe świata | TOP 8

Rodzinne wakacje w pandemii. O czym musicie pamiętać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!