Robot zamiast człowieka? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Robot zamiast człowieka?

Sieć hotelarska Hilton we współpracy z firmą IBM przeprowadza fascynujący eksperyment. W jednym z hoteli gośćmi zaopiekuje się robot.

Elektroniczny concierge ma na imię Connie i dysponuje imponującą (bo komputerową) wiedzą na temat atrakcji turystycznych, restauracji, klubów itp. Potrafi pomóc w planowaniu wakacji dopasowanych do indywidualnych preferencji każdego gościa hotelu. No i sam w sobie jest chyba jedną z najciekawszych atrakcji!

Aktualnie Connie pracuje w hotelu Hilton McLean w Virginii, gdzie zdobywa doświadczenie w kontaktach z ludźmi. Jak tłumaczą jego twórcy, każda rozmowa z gośćmi sprawia, że robot uczy się nowych rzeczy. Staje się coraz bardziej interesującym rozmówcą, a jego porady są coraz bardziej wartościowe.

Tak, tak. Robot sam zdobywa doświadczenie i się uczy – bez interwencji programisty. Czyste science fiction, tym razem dzieje się to naprawdę.

Jak wspomnieliśmy na początku, na razie to dopiero eksperyment. Ale jeśli stażysta Connie sprawdzi się w pracy, sieć Hilton zatrudni więcej robotów. Co dalej? Czekamy!

Robot zamiast człowieka? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.