Revenge travel - nowy trend podróżniczy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Revenge travel – nowy trend podróżniczy

Realizować marzenia tu i teraz, wydać oszczędności i ruszyć w podróż. Nie czekać ani chwili dłużej, bo przecież nie wiadomo, co będzie jutro. Taka postawa to nowe zjawisko w świecie podróży, nazywane „revenge travel”.

Zamknięcie granic, zamrożenie lotnisk, utrudnione poruszanie się nawet w obszarze własnego kraju. Pandemia i lockdowny były dla podróżników wielkim ciosem. Teraz odbijają sobie ten trudny czas, stosując właśnie „podróż zemsty”.

 

 

Ten nowy trend opanował cały świat. Obywatele wielu krajów musieli w zeszłym roku anulować urlop i zapomnieć o wymarzonych wakacjach, więc teraz nadrabiają. Dodatkową motywacją jest niepewność jutra, bo przecież pandemia jeszcze się nie skończyła. Nie przeszkadzają im w tym wysokie ceny. Cena za udany urlop to najmniejsze zmartwienie.

Z wyprawami spieszą się również rodziny, planujące na przykład wycieczkę do Disneylandu. Dlaczego? Obawiają się, że w kolejnych lockdownach dzieci po prostu wyrosną z tej atrakcji. Poza tym, ludzie chętniej wydają pieniądze na podróże. O wiele większym zainteresowaniem cieszą się domki i posiadłości w turystycznych zakątkach świata. Wiele osób podejmuje decyzję o przeprowadzce lub kupnie nieruchomości, przekładaną wcześniej przez lata.

 

 

„Revenge travel” obejmie zapewne jeszcze cały przyszły rok. Tymczasem my siadamy do kalendarza 2022, by zaproponować wam to, co kochacie najbardziej: podróże poza szlakiem, z najlepszymi przewodnikami. Nie poddajemy się trendom, ale stawiamy zawsze na jakość!

 

 

Revenge travel - nowy trend podróżniczy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!