Restauracja ze szkła Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Restauracja ze szkła

Wieża Space Needle w Seattle to jedna z wizytówek miasta. Widać ją na każdej panoramie (głównie ze względu na wierzchołek w trakcie spodka), a teraz podróżnicy i mieszkańcy będą mieli okazję zjeść na samym szczycie lunch lub wytworną kolację z widokiem na miasto. Już wkrótce otworzy się tam kolejna, niezwykła restauracja. Obrotowa, cała ze szkła!

Projekt The Century Project, autorstwa miejscowego biura projektowego Olson Kundig jest już gotowy. Goście restauracji „zawisną” na wysokości ok. 500 stóp nad ziemią. Panorama miasta, widoczna z przeszklonej konstrukcji ma dawać widok, jakiego mieszkańcy Seattle nigdy wcześniej nie mieli okazji podziwiać.

Szklana podłoga została zaprojektowana w taki sposób, aby wytrzymywać bardzo duże obciążenia, takie jak meble, sprzęty, tłum gości i fortepian.

Space Needle góruje nad miastem od 1962 roku. Stalowy słup liczy sobie 184 metry i pełni funkcję tarasu widokowego oraz siedziby ekskluzywnych restauracji. Na szczyt wieży można wjechać windą w trakcie 41 sekund.

Restauracja ze szkła Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com