Ręką Mistrza | WARSZTATY Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ręką Mistrza | WARSZTATY

Wielkie nazwiska ze świata fotografii to coś więcej niż tylko talent. Liczą się lata pracy, bycia we właściwym miejscu i o właściwej porze, warsztat? I oczywiście pasja, która nie wygasa. Właśnie dlatego możliwość współpracy z Tomkiem Sikorą to dla nas po prostu zaszczyt.

Tomek Sikora będzie prowadził warsztaty FOTO & Social Media w trakcie Festiwalu Poza Szlakiem. Wykładowca Akademii Nikona dla fotografów młodszego pokolenia jest wielkim autorytetem. A jak wiadomo ? tych brakuje nam najbardziej.
Co trzeba o nim wiedzieć? Wystarczy tylko kilka informacji, żeby zrozumieć, jak ważna postać pojawi się na naszym festiwalu?

Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie uznany fotografem roku w Australii.
Do dzisiaj publikuje limitowane edycje swoich książek autorskich (65) oraz wystawia swoje prace na świecie. Od 1999 roku pracuje nad projektem Przejrzystość Rzeczy, wystawianym już dziesięciokrotnie i nieustannie uzupełnianym o nowe prace. Pierwsza wystawa miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Jesienią 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album ?Tomek Sikora – Światłoczuły? zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Tomka Sikory. Lata 2009?2010 to praca nad albumem ?Chopin. Nastroje kompozytora w fotograficznych obrazach Tomka Sikory?, w którym pokazuje Polskę swoich marzeń.

Już w tę sobotę będziemy gościć Tomka Sikorę. Wejściówki na wydarzenie już rozdaliśmy, a wy bądźcie z nami ONLINE!

Cytaty za: Akademia Nikona

Ręką Mistrza | WARSZTATY Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!