Ratujmy Wielką Rafę! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ratujmy Wielką Rafę!

Masz pomysł, jak ratować Wielką Rafę Koralową w Australii? Jeżeli jest naprawdę dobry, australijski rząd za niego zapłaci!

Specjalnie w tym celu wyznaczono nowe fundusze w wysokości aż 2 milionów dolarów. Obecnie jednym z największych problemów jest bielenie koralowców, powstałe z powodu zbyt wysokiej temperatury wody. Właśnie przez to część koralowców ulega uszkodzeniu lub po prostu wymiera.

Pomysły, na jakie rząd, mogą obejmować szeroki obszar: począwszy od ochrony istniejących już raf, aż po regenerację tych, które uległy zniszczeniu. Jak oświadczył minister środowiska Josh Frydenberg, potencjalne fundusze są dostępne dla naukowców, przedsiębiorców, innowatorów i liderów biznesu.

250 000 dolarów przeznaczono na sam początek, a najlepszy pomysł, który zostanie wzięty do kolejnych etapów realizacji, otrzyma dofinansowanie w wysokości miliona.

To nie jedyny pomysł na ratowanie rafy. W listopadzie zeszłego roku naukowcy przeprowadzili pierwszy udany „przeszczep roślin koralowych” na małą skalę, a teraz chcą kontynuować swoje działania, licząc na sukces. Wierzymy, że się uda!

Ratujmy Wielką Rafę! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com