Pustynie | TOP 5 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pustynie | TOP 5

Piękne, groźne, inspirujące. Pustynie, choć tak niegościnne, od zawsze przyciągają ludzi. Proroków, którzy na bezkresnym pustkowiu szukają kontaktu z Bogiem. Turystów, którzy wsiąść chcą na garb wielbłąda i poczuć się jak beduini. A czasem – poszukiwaczy statków kosmicznych. Każdy znajdzie dobry powód, by pośród wydm czy skał odciąć się od cywilizacji.

#5 Mojave

Amerykańska pustynia nazwana została na cześć indiańskiego plemienia, które ją zamieszkiwało. Dziś nie ma tam już tylu Indian, za to poszukiwacze UFO twierdzą, że to właśnie na Mojave najłatwiej o spotkania z kosmitami.

 

#4 Gobi

Największa pustynia Azji leży na granicy Chin i Mongolii. Latem bywa tu gorąco jak w Afryce, za to zimą temperatura spaść może nawet czterdzieści stopni poniżej zera!

 

#3 Atakama

Najbardziej sucha pustynia na świecie znajduje się w północnej części Chile. Jest tak sucha, że kręci się tutaj filmy, których akcja rozgrywa się… na Marsie.

 

#2 Namib

Na południu Afryki leży najstarsza pustynia globu. Szczególnie malowniczo prezentuje się ten jej fragment, który spotyka się z Oceanem Spokojnym. Filmowcy uwielbiają tamtą okolicę, choć już akurat z Marsem się nie kojarzy.

 

#1 Sahara

Z całą pewnością najsławniejsza pustynia świata – i najgorętsza! Temperatura przekroczyć może pięćdziesiąt stopni. No i te wydmy, czasem prawie dwustumetrowe.

 

Pustynie | TOP 5 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.