Pustynie | TOP 5 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pustynie | TOP 5

Piękne, groźne, inspirujące. Pustynie, choć tak niegościnne, od zawsze przyciągają ludzi. Proroków, którzy na bezkresnym pustkowiu szukają kontaktu z Bogiem. Turystów, którzy wsiąść chcą na garb wielbłąda i poczuć się jak beduini. A czasem – poszukiwaczy statków kosmicznych. Każdy znajdzie dobry powód, by pośród wydm czy skał odciąć się od cywilizacji.

#5 Mojave

Amerykańska pustynia nazwana została na cześć indiańskiego plemienia, które ją zamieszkiwało. Dziś nie ma tam już tylu Indian, za to poszukiwacze UFO twierdzą, że to właśnie na Mojave najłatwiej o spotkania z kosmitami.

#4 Gobi

Największa pustynia Azji leży na granicy Chin i Mongolii. Latem bywa tu gorąco jak w Afryce, za to zimą temperatura spaść może nawet czterdzieści stopni poniżej zera! Wiatry wieją tu czasem z prędkością 120 km na godzinę, ale pomimo takich warunków, nie brakuje tu życia. Gobi to pustynia stepów i gór.

 

#3 Atakama

Najbardziej sucha pustynia na świecie znajduje się w północnej części Chile. Jest tak sucha, że kręci się tutaj filmy, których akcja rozgrywa się… na Marsie. Co ciekawe, bardzo często występują tu gęste mgły, więc Atakama nazywana jest także „mglistą pustynią”.

 

#2 Namib

Na południu Afryki leży najstarsza pustynia globu. Szczególnie malowniczo prezentuje się ten jej fragment, który spotyka się z Oceanem Spokojnym. Filmowcy uwielbiają tamtą okolicę, choć już akurat z Marsem się nie kojarzy.

 

#1 Sahara

Z całą pewnością najsławniejsza pustynia świata – i najgorętsza! Temperatura przekroczyć może pięćdziesiąt stopni. No i te wydmy, czasem prawie dwustumetrowe. Co ciekawe, Sahara to aż 8% powierzchni lądowej świata, zajmuje około 9 200 000 kilometrów kwadratowych i wciąż się „rozrasta”.

 

Pustynie | TOP 5 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!