Przy oknie pociągu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Przy oknie pociągu

Filmowiec z Bombaju prezentuje na zdjęciach magię kolejowych podróży przez Indie.

Kolej to wspaniały środek transportu, dający możliwość swobodnego poruszania się, interakcji z innymi pasażerami, no i oczywiście podziwiania mijanych krajobrazów – szczególnie, gdy zajęło się miejsce przy oknie. Takie wrażenia uwieczniane są na instagramowym profilu Window Seat Project.

Twórca projektu to Shanu Babar, młody filmowiec z Bombaju, od dziecka wielki miłośnik pociągów. Zakochał się w kolejowych podróżach, gdy jako pięciolatek w zatłoczonym wagonie pojechał z rodzicami na północ kraju. Siedział oczywiście przy oknie. To było jak film, wspomina.

Ale jego Window Seat Project to nie tylko indyjskie scenerie. To także – a może nawet: przede wszystkim – pasażerowie. Ich emocje związane z podróżą, osobiste historie, pochodzenie. Bo z rozbudowanej sieci kolejowej korzystają w Indiach wszyscy. Każdy skład to hinduskie społeczeństwo w miniaturze, podkreśla Shanu Babar.

Jego profil ma już prawie trzydzieści tysięcy obserwatorów, a tag #windowseatproject staje się na Instagramie coraz popularniejszy. Inni też chcą pokazać uroki jazdy pociągiem.

Przy oknie pociągu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.