Przemysłowe dziedzictwo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Przemysłowe dziedzictwo

Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich, Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i Młyn Hilberta w Dzierżoniowie przygotowały ciekawą ofertę na majówkę.

Podczas bardzo długiego weekendu majowego po raz pierwszy otwarte będą jednocześnie te trzy obiekty, znajdujące się pod opieką Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. A że wszystkie znajdują się na Przedgórzu Sudeckim i to w odległości kilkunastu kilometrów od siebie, można obejrzeć je nawet w ciągu jednego dnia. Co więcej, specjalnie z okazji Przemysłowej Majówki zaplanowano specjalne imprezy.

I tak – w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej od wtorku do niedzieli odbędzie się Diesel Fest, czyli festiwal lokomotyw spalinowych. Można nie tylko zwiedzić muzeum, ale także podziwiać wystawę plenerową, a przede wszystkim: przejechać się zabytkowymi wehikułami!

Natomiast na terenie renesansowego zamku w Piotrowicach Świdnickich – gdzie Muzeum Technik Rolniczych dopiero powstaje – na wtorek, środę i czwartek zaplanowano Festiwal Warzyw, Owoców i Ziół. W programie między innymi wystawa zabytkowych maszyn rolniczych.

Od soboty zaś zwiedzać można w Dzierżoniowie otwarty w końcu dla turystów dziewiętnastowieczny Młyn Hilberta. Ten należących do największych w swoim rodzaju obiekt pracował jeszcze do końca 2016 roku.

Przemysłowe dziedzictwo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.