Przekraczając granice Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Przekraczając granice

Odwiedzić każdy kraj na świecie? Podoba nam się ten pomysł! Pracownik ONZ, Jessica Nabongo staje się właśnie pierwszą czarnoskórą kobietą, która może tego dokonać.

Co ją motywuje? Pokazanie, że to możliwe i torowanie drogi innym, zwłaszcza tym, którzy uważają, że przez swój kolor skóry mogą pewnych rzeczy nie osiągnąć. Jessica śmiało łamie stereotypy na Instagramie, gdzie prezentuje się jako piękna, śmiała, seksowna kobieta, a przede wszystkim podróżniczka i modelka, przekraczająca wszelkie granice.

Jessica urodziła się w Detroit, choć jej rodzice pochodzą z Ugandy. Jako dorosła kobieta spełniła swój amerykański sen. Pracowała w firmie farmaceutycznej, zarabiała spore pieniądze, kupiła wymarzone mieszkanie. A jednak, to nie wystarczyło.

Wynajęła swoje cztery kąty i ruszyła w podróż – najpierw do Japonii, gdzie nauczała angielskiego. W ramach późniejszej pracy dla ONZ, pojechała m.in. do Włoch.

W 2016 roku rozpoczęła się jej wędrówka po całym świecie. Jej celem jest osiągnięcie poziomu 172 kraju do końca 2018. Na 2019 zostawia sobie Koreę Północną i Iran.

Czy fakt, że Jessica jest czarna, zmieniał oblicze jej podróży? Czasem tak. Nie raz odsyłano ją na koniec „białej” kolejki, by mogła kupić bilet, a czasem musiała zapłacić łapówkę, aby w ogóle przekroczyć granice, które powinny stać dla niej otworem. Jak zdradziła redakcji CNN:

Dyskryminacja, z którą borykałam się w Afryce Południowej, była absurdalna: nie tylko od białych mieszkańców RPA, ale także czarnych.

Szok? Nie, nasza współczesna rzeczywistość. Pozostaje nam jedynie… trzymać kciuki i czekać na pomyśle zakończenie akcji!

Przekraczając granice Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com