Pracuj dalej niż sięgają marzenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pracuj dalej niż sięgają marzenia

Jeżeli wciąż szukacie mocnych bodźców odnośnie tego, gdzie szukać nowej pracy ? po raz kolejny podpowiadamy! Tym razem szanse są spore, bo maleńka wyspa Tristan da Cunha, leżąca w południowej części Oceanu Atlantyckiego, oferuje stałe zajęcie. Do wyboru mamy dwa stanowiska: farmera lub nauczyciela.

Tak się składa, że Tristan da Cunha przez 300 dni w roku jest praktycznie nie dostępna. Fale, jakie ją otaczają są po prostu zbyt duże, by się tam przeprawić. Wyspa, licząca sobie 207 km?, znajduje się 2800 km na wschód od Kapsztadu. Obecnie zamieszkuję ją 265 mieszkańców, którzy posługują się językiem angielskim. Oprócz tego wyspę zamieszkuje około 500 owiec i 300 sztuk bydła.

Ogłoszenie o pracę pojawiło się na stronie jobs.nfuonline.com [zobacz], gdzie możemy przeczytać:

Doświadczony farmer pomoże mieszkańcom wyspy w zwiększeniu plonu ze wspólnej, mierzącej 100 akrów działki. (…) Osoba, która zdecyduje się podjąć pracę na Tristan da Cunha będzie musiała spędzić tam dwa lata.

W tym czasie należy rozwijać uprawy na wyspie, co jest niezwykle ważną misją. Kutry rybackie dobijają do wyspy zaledwie osiem razy w ciągu roku. To sprawia, że mieszkańcy są ograniczeni w kwestii dostaw żywności. Chcą uprawiać rolę na szerszą skalę, marzą o większej ilości owoców i warzyw na wyspie. Chcą także, aby ktoś wyszkolił ich w hodowli bydła i stał się w tej dziedzinie liderem.

map

Pracę można również podjąć w charakterze nauczyciela. Podróż na wyspę oraz zakwaterowanie opłaci pracodawca. Władze wyspy zapewniają, że nie jest to miejsce odosobnione. Tristan da Cunha posiada zasięg telefoniczny i dostęp do Internetu. Na wyspie są sklepy, a nawet kawiarnia i restauracja.

CV można składać do lutego, wysyłając je na adres commercialofficer@tdc-gov.com.

A post shared by Kobus (@jacobusfrautenbach) on

Pracuj dalej niż sięgają marzenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com