Powszedni? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Powszedni?

Chleb powszedni, smak znany od dzieciństwa. Syci głód, karmi cały świat. Pożywne pajdy z mąki i wody spajają kultury wielu narodów. Bo nie tylko Polacy pieką chleb i pielęgnują jego tradycję z pokolenia na pokolenie. Zapraszamy w podróż śladem okruchów. Czujecie ten zapach?

Posmak Kaszmiru

Zacznijmy od dalekich stron. Letnia stolica stanu Dżammu i Kaszmiru – Śrinagar. I dosyć niezwykła piekarnia, bardzo tradycyjna, w której nie tylko piecze się chleb. To także miejsce spotkań, rozmów, posiłków.

W Kaszmirze chleb to ważna tradycja. W Polsce parę młodą witamy rumianym bochenkiem i solą. W tamtych stronach już po ślubie wysyła się bochenek długi na metr! Koniecznie ozdobiony orzechami nerkowca i innymi dodatkami. Według tradycji, dawniej w ten sposób rodzice otrzymywali pewność, że ich córka nie będzie głodna, udając się w długą podróż.

Kaukaski bochen

A chleb na Kaukazie? Wielki. Wypiekany podobną metodą, jak w Kaszmirze, choć jego smak jest nieco inny. Widać jednak, że tu również tradycja odgrywa rolę równie ważną, co samo spożywanie chleba?

pin

pin

Japonia ma swój chleb. I to tradycyjny! W Japonii jedzą nie tylko sushi, ale także słodkie bochny. Można je kupić w piekarniach i cukierniach. Nasza ekipa ma nadzieję skosztować ich osobiście już tej wiosny? [zapisz się]

pin

Polski chleb, czyli miłość

Polski chleb to wielka miłość każdego emigranta? Smakuje najlepiej. Polakom, zwłaszcza tym, którzy wyjechali daleko. Na przykład do Kanady, gdzie działa polska piekarnia. I ma się świetnie!

Powszedni? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com