Powrót do Smoczej Jamy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Powrót do Smoczej Jamy

W tym roku, wyjątkowo, nie pojawią się nowe odcinki cieszącej się rekordową popularnością 'Gry o Tron’. Ósmy, czyli finałowy sezon w Westeros spędzimy dopiero w roku 2019. Prace nad nim trwają, a ostatnie cztery tygodnie ekipa stacji HBO spędziła w Hiszpanii.

Jedna z kluczowych scen siódmej serii rozegrała się w Smoczej Jamie pod Królewską Przystanią. To tam Daenerys Targaryen, Jon Snow i Cersei Lannister negocjowali sojusz przeciwko nadciągającym z północy nieumarłym hordom Lodowego Króla. Za Smoczą Jamę posłużył filmowcom amfiteatr znajdujący się pod Sewillą, zaliczany do największych w Cesarstwie Rzymskim (pomieścić mógł 25 tysięcy widzów!). Kręcili też w samej Sewilli, na przykład w królewskim pałacu Alkazar.

Ostatnio okazało się, że Smoczą Jamę zobaczymy także w przyszłym sezonie. Ekipa 'Gry o Tron’ wróciła do Hiszpanii i zarezerwowała sobie wielki amfiteatr od 23 kwietnia do 19 maja. Dla porównania, nagrywanie scen do siódmego serii trwało w tym miejscu tylko tydzień, możemy się więc spodziewać, że tym razem w Smoczej Jamie wydarzy się jeszcze więcej.

Powrót do Smoczej Jamy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.