Powrót do Australii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Powrót do Australii

Nie od dziś wiadomo, że filmy zachęcać mogą do odwiedzania miejsc, w których je kręcono. A może nawet nie potrzeba całego filmu, może wystarczą… same trailery?

Kinowym hitem 1986 roku był film „Krokodyl Dundee”, opowiadający o traperze z australijskiej dziczy, który trafił do Ameryki. Potem nakręcono jeszcze dwa sequele, wkrótce zaś na ekrany wejść ma obraz, którego głównym bohaterem jest syn Krokodyla, przylatujący ze Stanów Zjednoczonych do kraju ojca.

Zagrał go amerykański aktor Danny McBride, ale ktoś o wiele sławniejszy pojawił się w roli drugoplanowej. Chris Hemsworth, znany ostatnio jako marvelowski Thor, wcielił się w Wally’ego Juniora. A jak dodamy do tego jeszcze dwóch kolejnych australijskich gwiazdorów: Hugh Jackmana i Russella Crowa… Nowy Dundee zapowiada się na kolejny hit!

Tylko że, jak twierdzą australijskie gazety, tego filmu wcale nie nakręcono. Powstała tylko seria trailerów, a zamówiła je rządowa agencja Tourism Australia, by w ten niecodzienny, przyciągający uwagę sposób zachęcać zagranicznych turystów do odwiedzin. Bo trzeba przyznać, że australijskie krajobrazy, widoczne w krótkich filmikach, mogą inspirować do podróży.

No chyba że pod drugim dnem jest jeszcze dno trzecie i „nieistniejący film” jednak trafi do kin?

https://www.youtube.com/watch?v=E7ZTh9Rd0aA

Powrót do Australii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.