Pomysł na bezpieczeństwo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pomysł na bezpieczeństwo

Co rusz pojawiają się nowe pomysły na to, jak poprawić bezpieczeństwo podróży lotniczych. Niedawno zaprezentowana została jedna z najciekawszych koncepcji w ten dziedzinie.

Ukraiński inżynier Władimir Tatarenko przez trzy lata pracował nad technologią, która uratować ma życie pasażerów samolotu, kiedy dojdzie do awarii. Kabina pasażerska może zostać w każdej chwili odłączona od reszty maszyny.

Taka kabina posiadać ma zestaw spadochronów, które otworzą się automatycznie i pozwolą na łagodne lądowanie. Nie tylko na lądzie, ale także na wodzie – za sprawą nadmuchiwanych pływaków.

https://www.youtube.com/watch?v=JeSdj7NC7ZE

Jak na razie wynalazek Władimira Tatarenki spotkał się z różnymi reakcjami. Z jednej strony każda metoda na poprawę bezpieczeństwa wzbudza zainteresowanie. Z drugiej jednak –  przedstawicielom producentów samolotów oraz linii lotniczych rozwiązanie wydaje się niepraktyczne.

Wątpliwości wzbudza to, że nikt nie będzie miał kontroli nad tym, gdzie wyląduje kabina. A wylądować może np. w górach albo na dachach budynków pośrodku miasta. Pojawia się też pytanie: co z pilotami, którym wynalazek nie pomoże? No i nie bez znaczenia są również horrendalne koszty.

My trzymamy kciuki!

Pomysł na bezpieczeństwo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.