Polskie góry są najlepsze! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Polskie góry są najlepsze!

Nie tylko Polacy zakochali się w polskich górach – wśród obcokrajowców nasze narodowe dobro również cieszy się wielką popularnością. A przez pandemię ta miłość wybuchła z jeszcze większą mocą. Na górskich szlakach wciąż można odnaleźć spokój, a widoki zapierają dech w piersiach. Jakie są wasze ulubione miejscówki? Mamy kilka typów!

Tatry

Ukochane przez miłośników wspinaczki. Stanowią wyzwanie, ale pozwalają poczuć ducha przygody. Mają w sobie coś, co przyciąga jak magnes.

Dla mnie Tatry to z jednej strony niesamowite, przepiękne widoki, pofalowany po kres krajobraz, strzeliste skały i łagodniejsze stoki, feria barw i kompletna cisza (oczywiście nie mówię tu o obleganych szlakach). Z drugiej strony to jakaś nieokreślona mistyka. Nie potrafię tego wytłumaczyć, to się chyba czuje, albo nie. Sama wędrówka jest już przeżyciem. To odcięcie się od świata, bycie zdanym tylko na swoje ciało i umysł, kiedy liczy się każdy oddech i słyszy bicie serca, które pompuje krew jak szalone. To ciągłe motywowanie samego siebie, a czasami też towarzysza. To takie testowanie umysłu, nie tylko ciała. Uwielbiam ten moment, kiedy wchodzę na szczyt (a im więcej wymaga to ode mnie tej „walki” ze sobą, tym lepiej) i ogarnia mnie jakaś taka dziwna euforia – opowiadała na łamach goforworld.com podróżniczka i Ola Parzyszek.

 

 

Pieniny

Tu widoki są po prostu spektakularne. Za jedne z najpiękniejszych uznaje się Trzy Korony. Pierwszy szlak na szczyt wytyczono tu w 1906 roku. Warto się skusić, bo w Pieninach znajduje się mnóstwo rezerwatów przyrody, m.in. Biała Woda w Jaworkach, Wysokie Skałki, Bodnarówka. Idealne na trekking i dzień spędzony na łonie przyrody.

 

 

Beskidy

Kojarzymy je z bardzo popularnymi miejscowościami turystycznymi. Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Mały, Makowski i Kotlina Żywiecka, Szczyrk, Beskid Śląski, Wisła, czy Ustroń to miejscówki odwiedzane o każdej porze roku. Atrakcji nie brakuje: szlaki na trekkingi i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie, a do tego zabytki, muzea i skanseny.

 

A jeżeli chcecie więcej poczytać o miłości do gór, przeczytajcie wywiad z Olą!

Zakochana w górach

Polskie góry są najlepsze! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!