Polska winnica - Toskania pod nosem! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Polska winnica – Toskania pod nosem!

Świętokrzyska Toskania – to nie żart! Wystarczy wsiąść w samochód i obrać kierunek na Busko Zdrój. To tu znajdziecie Winnicę Zbrodzice, w której zakosztujecie wybornych trunków, rozglądając się jednocześnie po malowniczej okolicy.

Enoturystyka ma się w naszym kraju coraz lepiej. Polacy przekonują się do picia rodzimego wina, którego produkcja nie jest łatwa, ale za to efekty mile zaskakują. Pisaliśmy o tym w naszym tekście o szlakach winnych. Winnica Zbrodzice jest na tej mapie wyjątkowa, bo w regionie, jak mawiają miejscowi, słońce świeci 300 dni w roku, w powietrzu czuć spokój, a winogrona mają idealne warunki do dojrzewania. 16 lat temu założyciel, Jacek Tarkowski, zakochał się w tym miejscu. Dzisiaj może poszczycić się znakomitym winem ze szczepu Solaris, w których czuć nutę smakową zielonej renety i lipowego miodu oraz winem czerwonym ze szczepu Regent, zawierającym elementy smakowe czarnej porzeczki i czekolady.

 

 

Konsekwentnie pracujemy nad jakością wina i inwestujemy w poszerzenie winnicy. Od 3 lat prowadzimy pozytywne próby ze szczepem Leon Millot, który dobrze się przyjął na naszych ziemiach”, opowiada.

Przyjezdni mogą nie tylko wpaść na lampkę wina, ale też zatrzymać się w bazie noclegowej. I wtedy robi się z tego na przykład weekend, spędzony w sielskiej aurze polskiej Toskanii. Enoturystyka to pasja, która daje podróżnikowi wiele korzyści: szansę na poznanie najpiękniejszych, nieodkrytych zakątków Polski, a dodatkowo smakowanie ciekawych trunków. W każdej winnicy wino jest inne, oddaje charakter miejsca i właścicieli.

 

 

Być może zainteresuje was, że od połowy sierpnia na portalu beesfund.com ruszyła emisja akcji winnicy w systemie equity crowdfunding. Cel? Zebranie pieniędzy na rozwój winnicy: nowe pola pod winorośl i nowe apartamenty pod enoturystykę. Sprzedaż akcji potrwa trzy miesiące. Szczegóły znajdziecie na stronie www.akcjawinnica.pl.

 

 

W nowej, postpandemicznej rzeczywistości bardzo dobrze sprawdza się wynajem apartamentów. Ten trend w turystyce utrzyma się na pewno przez długi czas, więc będziemy dalej inwestować w rozwój nieruchomości. Mamy w planach postawienie innowacyjnej wiaty solarnej firmy SunRoof, która obniży koszty energii. Przed nami także nowa strona internetowa oraz sklep online z produktami BIO”, tłumaczy Jacek Tarkowski.

Jesień to doskonała okazja, by zajrzeć do winnicy. Rześkie poranki, chłodne wieczory, przyroda przybierająca najpiękniejsze barwy. Lokalne miejscówki wciąż są dla nas najbezpieczniejsze, dlatego śmiało – zaglądajcie do Buska.

Polska winnica - Toskania pod nosem! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!