Pokazać Warszawę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pokazać Warszawę

Zazwyczaj pokazujemy odległe zakątki świata – zarówno biznesowo, jak i dla podróżników, którzy chcą być poza szlakiem. Tym razem dla grupy prawników ze Szwecji mogliśmy przygotować coś zupełnie innego – pokazać im nasz świat. Sprowadzić ich na chwilę do Warszawy.

Przylecieli z nadzieją, że poznają wspaniałe, ciekawe miasto. Z rozmów, jakie wcześniej przeprowadziliśmy wiedzieli, że Warszawa ma się czym pochwalić. Chcieli poczuć stolicę, zobaczyć, jak żyją Polacy, a przede wszystkim, polscy prawnicy.

 

 

Zabraliśmy ich w kilka ważnych, nieoczywistych miejsc. Skupiliśmy na tym, co dla Warszawy ważne i znamienne. Poprosiliśmy o wsparcie najlepszych przewodników. Pierwszym przystankiem był Sąd Najwyższy. Dla nich była to ciekawa, fascynująca konfrontacja z tym, co znają z rodzimego podwórka.

Równie ważne było spotkanie z organizacją Wolne Sądy – ruchem, który działa na rzecz sprawiedliwości społeczej i edukacji obywatelskiej.

 

 

Wielkim zaszczytem i równocześnie podróżą w czasie stała się wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkaliśmy się z wicedyrektorem, panem Pawłem Ukielskim. Bezcenna lekcja historii w jednym z najlepszych muzeów na świecie. Emocje? Duże.

 

 

Wizyta szwedzkiej grupy była jednak nie tylko spotkaniem ze współczesną i dawną Polską. To również czas zabawy i poznawania smaków w lokalnych restauracjach i kawiarniach. Wizyta na Pradze, wciąż niezmiennie kuszącej i żyjącej na swoich zasadach, zrobiła duże wrażenie.

 

 

„Warszawa jest piękna. Wrócę tu z rodziną” – mówili uczestnicy wyprawy. Nowoczesne, wielkie miasto, które nie może się pochwalić bogatą historią naprawdę przyciąga.

Dla naszych gości – ciekawe, intensywne doświadczenie. Dla nas – wyzwanie, satysfakcja i możliwości pokazania tego, co znamy na co dzień. Wierzymy, że takich spotkań będzie więcej, z ludźmi z całego świata.

Zobaczcie pełną galerię.

Pokazać Warszawę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!