Podziemny park Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podziemny park

Pierwszy na świecie podziemny park może wkrótce powstać w Nowym Jorku. Władze miasta wyraziły zgodę na to, by zazielenić kawałek betonowej dżungli.

RAADstudio to grupa projektantów, którzy chcą stworzyć park na opuszczonej stacji nowojorskiego metra. Nad pomysłem pracują już od dawna. W zeszłym roku stworzyli wystawę prezentującą założenia projektu. Odwiedziło ją kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Żeby podziemny park mógł funkcjonować, potrzebne jest świeże powietrze, a także woda i światło. Zaprojektowano już odpowiednie systemy, które napędzać ma energia słoneczna. Dzięki nim pod ziemią rosnąć i rozkwitać mają tysiące roślin.

Potrzebne są jednak pieniądze – dziesięć milionów dolarów. Zespół RAADstudio ma rok, żeby je zebrać. Bo magistrat wydał zgodę, ale pieniędzy nie da. Czy znajdą się sponsorzy, którym zależeć będzie na spacerze po pierwszym na świecie podziemnym parku?

Póki co w Nowym Jorku cieszyć się można parkiem znajdującym się – mało oryginalnie – na powierzchni ziemi. Ale za to jakim parkiem!

Podziemny park Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.