Podziemny park rozrywki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podziemny park rozrywki

Myślicie, że Wieliczka to jedyna wyjątkowa kopalnia soli na świecie? Daleko nie trzeba szukać, bo Salina Turda w Rumunii jest równie piękna i równie nietypowa.

Kopalnia znajduje się w mieście Turda. Jest jedną z najstarszych w Europie, a wydobywanie zakończono w 1932 roku. Od 1992 kopalnia została otwarta dla zwiedzających i od tego momentu przyciąga tłumy.

Zwiedzający mogą się poruszać po trzech szybach o nazwach: Terezia (najgłębszy punkt to 120 m), Anton (108 m) i Rudolf (42 m). Jednak zanim dostaną się do pierwszej Sali, zwanej Komnatą Echa (ze względu na świetną akustykę), muszą pokonać prawie kilometrowy korytarz!

Główna komnata o nazwie Salina jest ogromna. Mieści się w niej amfiteatr i diabelski młyn, a także wiele innych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Salina Turda posiada również swoje własne, słone jezioro, po którym można pływać łódką.

Ceny za wstęp nie są wygórowane, oscylują wokół kilkunastu złotych. Podziemny park rozrywki to coś niespotykanego. Warto odwiedzić, podziwiając uroki Rumunii!

Podziemny park rozrywki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com