Podziemia Chicago Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podziemia Chicago

Korytarze pod Wietrznym Miastem mogą stać się wkrótce atrakcją turystyczną.

Stacje kolei metropolitalnej i centra handlowe, hotele i urzędy, a również i inne często odwiedzane miejsca w biznesowej dzielnicy Chicago łączy Pedway. To system podziemnych tuneli, które powstawać zaczęły zaraz po drugiej wojnie światowej i rozrosły się znacząco w kolejnych dekadach. Tworzono je w czysto użytkowym celu, by pieszym łatwiej było poruszać się po ruchliwej dzielnicy, szczególnie przy opadach deszczu czy śniegu. Ale niektórzy widzą w Pedway większy potencjał.

Pojawił się szczegółowy plan wykorzystania korytarzy, stworzony przez organizacje pozarządowe. Znajdziemy w nim między innymi galerie sztuki, biblioteki i targowiska. Labirynt miałby zostać też lepiej oznaczony i oświetlony, żeby turyści, którzy do podziemi Chicago zejdą po raz pierwszy w życiu, nie gubili się i szybko trafili tam, gdzie chcą.

Władze miasta wyraziły zainteresowanie wprowadzeniem projektu w życie. Żadnych terminów nie podano, jednak lokalne media donoszą, że w Pedway pojawiają się już instalacje artystyczne.

Podziemia Chicago Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.