Podróżuj w równowadze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróżuj w równowadze

Świat się zmienia! I zmieniają się kryteria poznawania. Helsinki uruchomiły właśnie nowy, ciekawy projekt, w myśl którego podróżni (ale również mieszkańcy!) mają poznawać kraj, zachowując odpowiednią równowagę.

Serwis internetowy Think Sustainability pomaga mieszkańcom i odwiedzającym dokonywać świadomych, codziennych wyborów, oceniając restauracje, atrakcje, sklepy i zakwaterowanie w stolicy Finlandii według kryteriów zrównoważonego rozwoju. Usługa obejmuje również planowanie trasy w taki sposób, aby wybrać bezemisyjne opcje transportu.

Na razie usługa obejmuje 81 usługodawców, ale dalej rozwijana! A wszystko po to, by podróżować ekologicznie. Nie szkodzić, ale żyć w harmonii z przyrodą. Kryteria, jakimi kierowano się trakcie tworzenia programu dotyczyły głównie emisji gazów cieplarnianych spowodowanych produkcją energii, wpływem mobilności i żywności, gospodarki odpadami, czynników związanych z gospodarką w obiegu zamkniętym, ochrony różnorodności biologicznej, zatrudnienia oraz zapobiegania dyskryminacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez My Helsinki (@myhelsinki)

Czy to wszystko ma związek z naszymi podróżami? Odpowiedź jest oczywista. Brawo, Helsinki!

Podróżuj w równowadze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com