Podróżuj lepiej. Jak podróżujemy po pandemii? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróżuj lepiej. Jak podróżujemy po pandemii?

Wróciliśmy do podróży – mądrzejsi, lepsi, bardziej pokorni. Doceniamy fakt, że możemy podziwiać świat, wsiąść w samolot, wyruszyć poza granice kraju. Bardziej świadomie wybieramy biura podróży, miejsca i atrakcje. Zerknijcie na ponadczasowe trendy, które dotyczą branży turystycznej – bez względu na okoliczności.

Podróżujemy mniej, ale lepiej. Nie koniecznie najtaniej, stawiając na jakość. „Podróżuj lepiej” to trend, który zaczyna inspirować biura podróży na całym świecie. W goforworld.com hołdujemy tej zasadzie od początków istnienia, a teraz tylko poszerzamy naszą ofertę.

Budowanie relacji z klientem

Wybierając biuro podróży, z którym zechcesz ruszyć na koniec świata, zwróć uwagę na komunikację. Czy możesz liczyć na wsparcie, radę, uczciwą rozmowę na temat tego, co jest możliwe, a co nie będzie się opłacać? Jeżeli tak, zapewne wrócisz jako klient, bo relacje międzyludzkie w podróżach są bezcenne.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez goforworld. (@goforworld)

Przewodnicy z pasją

Od przewodnika zależy o wiele więcej niż myślisz. Człowiek z WIEDZĄ i PASJĄ pozwoli co zajrzeć poza szlak. Odnajdzie się w każdej sytuacji, nawet, jeżeli coś zaskoczy grupę. Stanie się na czas podróży przyjacielem i oparciem. Właśnie dlatego w goforworld.com stawiamy na osoby, które żyją w danym kraju, albo mieszkały tam wiele lat. Znają lokalsów, język, mają przyjaciół – są w stanie pokazać grupie swój świat, a nie świat, w którym są obcy. Zajrzyjcie tutaj, żeby poznać naszych przewodników.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez goforworld. (@goforworld)

Małe grupy

W dużej grupie ciężko o relacje. W dużej grupie nie zajrzysz do lokalsów na obiad, nie wejdziesz do kameralnych miejsc. W dużej grupie niemożliwa jest jakakolwiek indywidualność. Wycieczki, które liczą sobie po 30-50 uczestników mogą zmęczyć, a przecież podróż ma być otwieraniem się na świat, prawda? Frajdą i chwilą dla siebie. Zwracaj uwagę na małe grupy – doświadczysz dzięki temu więcej. Bo w tym przypadku mniej znaczy więcej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez goforworld. (@goforworld)

Unikaj tłumów

Możesz wybrać się do wielkich, przeludnionych miast, zakątków znanych z okładek książek i instagramowych zdjęć, ale zawsze warto wybrać wyprawę, w której schodzi się poza szlak i unika zatłoczonych miejsc. Zatłoczonych przez turystów, którzy często nie potrafią zachować kultury i wywołują wokół siebie sporo zamieszania. Zatłoczonych, bo lubimy podążać za trendami. Może zamiast popularnych plaż w kurortach, postawcie na dzikie plaże w Australii, zamiast rozchwytywanego Bali, wybierzcie Flores, zamiast Chorwacji, Armenię, Alaskę, Islandię.

 

Fot. Maximilien T’Scharner

 

Podejście do lokalsów i natury

Czy biuro turystyczne, które wybierasz, szanuje lokalnych mieszkańców, ich kulturę i zwyczaje? A może próbuje wjechać autokarem tam, gdzie nie powinno? Zakłóca spokój? Proponuje atrakcje, gdzie zwierząt się nie obserwuje, ale się je wykorzystuje? Pamiętaj, że twoja wizyta w danym kraju/mieście, nie ma prawa naruszać niczyjego dobra. Szacunek i pokora sprawiają, że możesz podróżować lepiej.

Jakość nie jest za darmo

Każdy lubi zaoszczędzić, ale wybierając się w podróż, nie warto wybierać najtańszych rozwiązań. To szkodzi tobie, a często też środowisku. Podróżować nie można za darmo, bo zawsze, koniec końców, ktoś za to płaci. Taniość to nie jakość, także, jeżeli chodzi o opłaty dodatkowe – na przykład ubezpieczenie, czy szczepienia. Nie chodzi o to, aby stawiać na luksusowe wakacje, ale o to by wydawać mądrze.

Podróżuj lepiej. Jak podróżujemy po pandemii? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!