Podróże uszczęśliwiają! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróże uszczęśliwiają!

„Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy” – mówiła Marylin Monroe. Thomas Gilovich, psycholog z nowojorskiego Cornell University, dodaje, że jeszcze więcej szczęścia (i na dłużej!) dają podróże.

Profesor Gilovich przez dwie dekady prowadził badania nad zależnością pomiędzy pieniędzmi a szczęściem. Doszedł między innymi do takiego wniosku, że jeśli kupujemy sobie coś, czego bardzo pragnęliśmy, to rzeczywiście czujemy się szczęśliwi. Przez chwilę. Bo rzeczy, które posiadamy, szybko nam powszednieją i przestają budzić emocje.

 

 

Inaczej ma się sprawa z podróżami. Otóż doświadczenia, które zbieramy zwiedzając świat, zostają z nami na dłużej. Najciekawsze wspomnienia mogą sprawiać nam radość do końca życia. Na dodatek czujemy się szczęśliwsi w towarzystwie ludzi, z którymi podróżowaliśmy.

Teraz, gdy tłumaczy nam to wybitny psycholog, nie mamy już wyjścia. Czas pakować plecak i planować kolejną podróż, gdy tylko świat znów się otworzy. W zakładce PODRÓŻE przygotowaliśmy kilka przykładowych planów podróży, które mamy nadzieję zrealizować.

 

Podróże uszczęśliwiają! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!